Jeśli Twoje dziecko ma 2-13 lat, a Ty chcesz coś zmienić w Waszych relacjach, jedno z poniższych spotkań szkoleniowych być może jest właśnie dla Ciebie.

Ich tematyka to wynik zarówno moich doświadczeń zawodowych, jak i osobista refleksja po kilkunastu latach wychowywania dwóch wspaniałych, ale i wymagających córek.

Każde spotkanie odbywa się w grupie 5-10 osób i trwa ok. 2 godzin. Potraktuj je nie tylko jak szkolenie z rozwoju rodzicielskich kompetencji, ale i możliwość poznania się, wymiany doświadczeń czy nawiązania nowych kontaktów.

Być „dobrym rodzicem”.

Każdy z nas chce być dobrym rodzicem ale czy wiemy co to oznacza, kim jest rzeczywiście dobry rodzic. Tego dowiemy się na naszym spotkaniu, dowiemy się kim jest i jak nim być.

 

Jak wychować szczęśliwe dziecko.

Pełna akceptacja siebie, zgoda na swoje słabości i radość z własnych osiągnięć to szansa na szczęśliwe i satysfakcjonujące życie. Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka, jak mu pomóc w rozwijaniu tej kompetencji, dowiesz się na naszym spotkaniu.

 

Słowa mają moc – chwalić czy nie chwalić, a jeśli chwalić to jak?

Chwalić czy nie chwalić? Czy nie rozpuszczam pochwałami swojego dziecka? Czy chwalenie motywuje czy „rozleniwia”? Jak chwalić?

Szkolenie da odpowiedź na te jak i inne pytania z zakresu komunikacji z dziećmi. Poczucie wartości to niezwykle cenny zasób w dorosłym życiu a budowanie go rozpoczyna się właśnie w okresie dzieciństwa. My, jako rodzice możemy dać dziecku siłę i motywację do rozwoju i radości życia. Mamy wpływ, skorzystajmy z niego. Zapraszam na szkolenie.

 

Emocje dziecka – jak sobie z nimi radzić, jak na nie reagować?

Gdy zazwyczaj spokojne dziecko nagle zaczyna krzyczeć, tupać, płakać, kłaść się na podłodze i wierzgać nogami, dopada nas zwątpienie. Co się dzieje, co jest nie tak, jak zareagować, co zrobić gdy rodzina, znajomi, sąsiedzi patrzą na nas z wyrzutem.  To temat, z którym mierzą się dzisiaj rodzice. Szkolenie wprowadzi nas w świat emocji dziecka, poznamy je, nauczymy się ich, zrozumiemy, dowiemy się jak sobie z nimi radzić.

 

Bycie dziadkiem czy babcią to niezwykła przygoda.

Zapraszam do wejścia w ten świat nowych doznań i doświadczeń. To świat, który dać może wiele radości i satysfakcji, doświadczenia bezwarunkowej miłości i radości życia. Z początku ta trudna rola, może przerodzić się w piękne doświadczenie naszego życia. Jednak jak każda nowość w naszym życiu niesie ze sobą nieznane nam problemy i dylematy.  Jak budować swoje relacje z dzieckiem i z jego rodzicami? Jak się tą rolą cieszyć gdy nie do końca jest taka jak sobie wyobrażaliśmy? Na te pytania odpowiemy na spotkaniu.

 

Jak nie krzyczeć na dziecko

Jak sobie radzić z własnymi emocjami, co robić gdy „dziecko wyprowadza nas z równowagi”, jak je zrozumieć, jak zrozumieć siebie, jak przestać krzyczeć? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania.

 

Bunt 2 (3) latka

Przychodzi taki czas w życiu każdego rodzica gdy małe, uśmiechnięte, radosne dzieci zmieniają się w złośliwe, krzykliwe i uparte. To taki specyficzny okres w ich życiu nie łatwy dla rodziców. Jak go przejść, jak dziecko zrozumieć, jak mu pomóc, jak pomóc sobie. Tego dowiemy się na naszym spotkaniu.

 

Zamiast klapsa – jak skutecznie i z miłością wyznaczać dziecku granice.

„Klaps jeszcze nikomu nie zaszkodził”, „ja też dostawałem i wyrosłem na ludzi” – często słyszymy takie słowa … jest inna droga, poznamy ją na tym spotkaniu. Zapraszam rodziców skoncentrowanych na doskonaleniu swoich rodzicielskich umiejętności.

 

Co zrobić by dzieci pomagały nam w codziennych domowych obowiązkach.

Czy dzieci powinny mieć domowe obowiązki, czy powinny nam pomagać. Jak to od nich wyegzekwować, jak zachęcić ich do współpracy, jak nie zwariować powtarzając 10 razy dziennie „wyrzuć śmieci” czy „posprzątaj zabawki”? Na te i inne pytanie wspólnie znajdziemy odpowiedź na szkoleniu.

 

Zamiast stosowania kar.

Jeśli Twoje dziecko nadal nie wykonuje poleceń, nie dotrzymuje słowa, „nie słucha się” a stosowanie różnych metod, sposobów karania nie przynosi rezultatów, to spotkanie jest dla Ciebie. Na szkoleniu poznasz wiele innych metod egzekwowania poleceń, wyćwiczysz je, zastosujesz a kary pozostaną  … ostatecznością ale skonstruujemy je tak by przynosiły zamierzony efekt i by miały większy wkład w proces rozwoju Twojego dziecka.

 

Szkolenie zostaje uruchomione przy zebranej grupie min. 5 osób.

Zapisy i informacje o terminach – coachingrodzica@gmail.com || tel. 602 250 002.

Istnieje także możliwość przygotowania tematu szkolenia lub cyklu szkoleń pod zamówienie.

Call Now Button